logo

انتخاب محل سایدبار

این سایدبار را با ابزارک های کاربردی پر کنی تا براحتی در دسترستان باشند
Email@YourSite.Com
+989121234567
 

قوانین

قوانین استفاده از تاکسی سنتر
تاکسی سنتر > قوانین

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱شرکت: شرکت تاکسی آنلاین سنتر که نسبت به ارائه خدمات تاکسی سنتر اقدام می‌کند.

۱-۲تاکسی سنتر: خدماتی نرم افزاری و تلفنی که توسط شرکت به منظور حمل مسافر ارائه می‌شود.

۱-۳اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات تاکسی سنتر، حق استفاده موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران اعطا می‌گردد.

۱-۴کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از مسافر و راننده که از طریق اینترنت به اپلیکیشن تاکسی سنتر متصل و از خدمات نرم افزاری تاکسی سنتر بهرمند می‌شود.

۱-۵کاربران: در این سند کاربر راننده و کاربر مسافر به همراه هم با نام کاربران استفاده می‌شوند.

۱-۶کاربر راننده: شخص حقیقی است که در اپلیکیشن راننده تاکسی سنتر به منظور دریافت درخواست سفر و ارائه خدمات ثبت نام کرده است.

۱-۷کاربر مسافر:: شخص حقیقی یا حقوقی است که در اپلیکیشن مسافر تاکسی سنتر به منظور ارسال درخواست سفر ثبت نام کرده‌اند.

۱-۸حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات تاکسی سنتر در اپلیکیشن تاکسی سنتر ایجاد کرده‌اند.

۱-۹اعتبار: مبلغی است که کاربران مسافر در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات تاکسی سنتر دارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانه بانکی و کارت‌های عضو شبکه شتاب منظور و محاسبه خواهد شد.

۱-۱۰اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار تاکسی سنتر قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجه بهره برداری از خدمات تاکسی سنتر در اختیار شرکت قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به سفر اعم از زمان سفر، موقعیت مکانی مبدأ و مقصد، مسیر طی شده، موقعیت مکانی کاربر راننده و غیره.

۱-۱۱قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون بیمه اجباری شخص ثالث، آئین نامه راهنمائی و رانندگی.

 

 

ماده ۲ – حساب کاربری

۲-۱کاربران با ثبت نام در تاکسی سنتر و همچنین با هر بار استفاده از خدمات تاکسی سنتر می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری تاکسی سنتر را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲برای استفاده از خدمات تاکسی سنتر لازم است که هر کاربر مسافر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اپلیکیشن کنند. برای استفاده از خدمات تاکسی سنتر کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن تاکسی سنتر ثبت کند.

 

 

ماده ۳ – استفاده از تاکسی سنتر

۳-۱کاربران متعهد می‌شوند در حین استفاده از خدمات تاکسی سنتر از استعمال دخانیات امتناع کنند.

۳-۲با استفاده از خدمات تاکسی سنتر کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از تاکسی سنتر برای انجام هیچ فعالیت غیرقانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. کاربران حق ندارند اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست، در خودرو همراه داشته باشند.

۳-۳کاربر مسافر متعهد است در صورت داشتن بار نامتعارف و یا هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را قبل از توافق بر سفر به کاربر راننده اعلام کند. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست سفر و عزیمت کاربر راننده به نقطه مبدأ، راننده مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده و هزینه سفر برعهده کاربر مسافر است.

۳-۴کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات تاکسی سنتر به صورتی که به تاکسی سنتر یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات تاکسی سنتر در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

۳-۵کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

۳-۶شرکت ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر مسافر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینه سفر کاسته یا درصدی از هزینه سفر پس از آن به کاربر برگردانده شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اپلیکیشن تاکسی سنتر اضافه شود. نحوه ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید شرکت بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر مسافر حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

۳-۷کاربران می‌پذیرند که اجازه انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربران مجاز نیستند این کدها را به صورت عمومی منتشر کنند – حتی اگر شرکت در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد – مگر اینکه شرکت رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.

۳-۸کاربر مسافر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که شرکت در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از خدمات تاکسی سنتر قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

۳-۹کاربر مسافر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه سفر به وی داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که شرکت برای ارائه این کدها هزینه‌ای از کاربرمسافر دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تأثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجه استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

۳-۱۰مسئولیت تأمین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات تاکسی سنتر به عهده کاربران است.

۳-۱۱کاربر مسافر می‌پذیرد حداکثر تعداد مسافرانی که می‌توانند در یک خودرو سوار شوند برابر با ظرفیت سرنشین مجاز خودرو مندرج در کارت خودرو است.

۳-۱۲کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام سفر از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از خدمات تاکسی سنتر، از مسافران یا رانندگان کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مسافران یا رانندگان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه دیگر نیز مغایر با قوانین تاکسی سنتر خواهد بود. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول سفر، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مسافران یا رانندگان در خدمات تاکسی سنتر ارائه شده است استفاده کنند. استفاده کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

۳-۱۳با استفاده از خدمات تاکسی سنتر کاربران می‌پذیرند که در حین سفر، تاکسی سنتر را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضه محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کنند.

۳-۱۴کاربران متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از تاکسی سنتر هستند.

۳-۱۵کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن حریم خصوصی تاکسی سنتر را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

۳-۱۶کاربران می‌پذیرند تاکسی سنتر خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین کاربران مسافر و راننده را برای توافق بر انجام یک سفر فراهم می‌کند. در خدمات تاکسی سنتر کاربر راننده مختار است درخواست سفر را بپذیرد یا رد کند. همچنین کاربر مسافر مختار است پس از ارسال درخواست سفر، مشخص شدن راننده و تا قبل از رسیدن کاربر راننده به مبدأ، سفر را انجام یا انصراف دهد. بنابراین هر سفری که کاربر مسافر با کاربر راننده انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم و مستقل بین کاربران راننده و مسافر در نظر گرفته شود.

۳-۱۷خدمات تاکسی سنتر ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت تاکسی سنتر کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و تاکسی سنتر مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

۳-۱۸از آنجایی که ممکن است از طریق حساب کاربری کاربر مسافر، مسافر و یا مسافرانی به غیر از کاربر مسافر از خدمات تاکسی سنتر استفاده نمایند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه و همچنین هر گونه مسئولیت قانونی ایشان نسبت به کاربر راننده و شرکت متوجه کاربر مسافر می‌باشد و بدین ترتیب کاربر مذکور و مسافران مربوطه نسبت به شرکت دارای مسئولیت تضامنی می‌باشند.

۳-۱۹کاربر مسافر متعهد می‌شود که به هیچ عنوان با حساب کاربری خود برای اشخاص زیر ۱۸ سال بدون حضور خود درخواست سفر ارسال ننماید. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست سفر و عزیمت کاربر راننده به نقطه مبدأ، راننده مواجه با مورد فوق شود، مکلف به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده و هزینه سفر برعهده کاربر مسافر است.

 

 

ماده ۴ – هزینه‌ها و پرداخت

۴-۱کاربر مسافر می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به شرکت می‌پردازد وجود ندارد.

۴-۲کاربر مسافر می‌پذیرد هزینه سفر از طرف شرکت مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینه سفر نمی‌تواند داشته باشد. بدیهی است از آنجایی که کاربر مسافر مجاز به عدم پذیرش هزینه اعلام شده از سوی شرکت می‌باشد، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌باشد و به همین منظور کاربر مذکور با قبول این شرایط و مقررات به شرکت اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبه شرکت را از محل اعتبار کاربری خود، اعطا می‌نماید.

۴-۳پرداخت هزینه سفر فقط از طریق روش‌هایی که توسط تاکسی سنتر مشخص می‌شود، می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری تاکسی سنتر، پرداخت اینترنتی و یا از طریق USSD برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به راننده.

۴-۴کاربران می‌پذیرند هزینه سفر ارائه و اعلام شده از سوی شرکت، ممکن است بسته به ویژگی‌های سفر ارائه شده از جمله نوع سفر، زمان سفر، مدت زمان تخمینی جهت انجام سفر، مکان سفر (مبدأ، مقصد یا مسافت مسیر سفر)، تغییرات اعلام شده در حین سفر و یا عوامل دیگر متغیر باشد. در هر صورت رقم اعلام شده از سوی شرکت بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید شرکت تعیین گردیده است و در صورت پذیرش از سوی کاربران، ایشان حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهند داشت.

۴-۵کاربر مسافر می‌پذیرد که باید هزینه سفر را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه تاکسی سنتر جهت پرداخت آنلاین به وجود آید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه تاکسی سنتر یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکه تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزار فراهم نشود، کاربر مسافر همچنان موظف به پرداخت هزینه سفر خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربر مسافر با مرکز تماس شرکت تاکسی سنتر با روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که کاربر مسافر به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزار پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ سفر را از اعتبار کاربر مسافر در تاکسی سنتر کسر کند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری مسدود خواهد شد.

۴-۶کاربر مسافر می‌پذیرد تنها در صورتی درخواست سفر با تاکسی سنتر را ارسال کند که قصد استفاده از خدمات این سامانه را دارد. کاربر مسافر اگر پس از ارسال درخواست سفر و رسیدن کاربر راننده به مبدأ، و تأیید آغاز سفر توسط کاربر راننده، سفر را انجام ندهد، یا در مکان مشخص‌شده به عنوان مبدأ سفر در زمان مشخص حضور پیدا نکند، متعهد به پرداخت مبلغ مورد قبول به کاربر راننده است.

۴-۷- کاربر مسافر می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی کاربر راننده در نتیجه استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تأمین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، شست و شو و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی شرکت حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب تاکسی سنتر کاربر مسافر کسر یا از وی وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد شرکت به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، کاربر راننده و یا شرکت مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهد بود. همچنین چنان چه کاربر مسافر اقدام به فحاشی، توهین و ضرب و جرح و سایر اقدامات خلاف قانون علیه کاربر راننده نماید حق مراجعه کاربر راننده به مراجع قضایی ذیصلاح محفوظ است. علاوه بر آن شرکت حق مراجعه به مراجع قضایی از جهت لطمه به شهرت و اعتبار